Rakouská krajina je nádherná, dokonale se v ní spojuje drsná i romantická tvář přírody. V létě i v zimě do země zavítají tisíce turistů. Buďte mezi nimi i vy. Oblast Solné komory vás uchvátí. Dovolená nadchne milovníky klasické turistiky, cyklistiky i ty, kdo by nejraději všechny dny volna prováleli na pláži.

Skvěle dostupná oblast

Solná komora (Salzkammergut) je oblast ve středním Rakousku, kterou vyznavači turistiky řadí na přední příčky nejkrásnějších míst Evropy. Nabízí totiž vše, po čem náročný turista touží. Najdete zde dlouhé cyklostezky, perfektně značené stezky pro pěší, klidná údolí i divoké srázy, to vše ve společnosti velkých alpských jezer. Jižní část oblasti je dokonce zařazena do seznamu Světového dědictví UNESCO. Do oblasti se z ČR dostanete pohodlně autem, trasa z Prahy měří cca 380 km a vede po dálnicích a silnicích první třídy.

Jezera a další lákadla

Díky jedinečnosti krajiny bude vaše letošní dovolená v Rakousku prostě nezapomenutelná. V oblasti je celkem 76 jezer a menších jezírek, mezi nejčastěji navštěvované patří Mondsee, Traunsee, Wolfgangsee, Fuschlsee, Hallstättersee a Gosausee. Mají průzračnou vodou a dá se v nich koupat. Jejich okolí je vždy protkáno značenými turistickými cestami. Nad jezery se tyčí horské masivy, pokud vám bude přát počasí, užijete si skvostný výhled do dalekého okolí. Dovolená v Rakousku u jezera se zkrátka bude líbit všem. Za návštěvu určitě stojí i místní městečka a vesničky. Na seznam výletních cílů si zapište Bad Ischl. Toto lázeňské město proslavila císařovna Sissi, pokud milujete romantiku, navštivte městečko Gmunden.

Rakousko

S cestovní kanceláří lépe!

Dovolená Rakousko není drahá, pokud víte, kde se ubytovat, co navštívit apod. Chtěli byste si užít dovolenou bez starostí? Obraťte se na cestovní kancelář Traveller s.r.o., která se právě na Rakousko specializuje. Více informací najdete na v programu pobytu solná komora Rakousko.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *