Češi už se naučili jezdit do exotických destinací. Jenže to má i svou negativní stránku. Srí Lanka si kvůli tomu vysloužila označení druhé Chorvatsko, na Bali se také už skoro mluví česky, Seychely či Maledivy jsou zase příliš drahé. Toužíte-li poznat krásy daleké exotické země, jednejte rychle a vydejte se do Ománu. Ještě není turistikou zkažený a uchvátí vás hned několikrát…

Omán je nedotčenou perlou

Sultanát Omán se nachází v jihovýchodní části Arabského poloostrova, sousedí se Spojenými arabskými emiráty, Jemenem a Saúdskou Arábií. Jeho břehy omývá čisté Arabské moře. Je jednou z mála zemí světa, která vítá turisty s otevřenou náručí a současně si zachovává svoji tvář. Má hodně co nabídnout. Uspokojí ty, pro které exotická dovolená znamená užít si pobyt v luxusním hotelu. Líbit se bude i dobrodruhům, kteří chtějí vyrazit s batohem na zádech.

Proč musíte vyrazit?

Omán je zemí, která nabízí dlouhé pláže s běloskvoucím pískem i ty skalnaté a divoké. Dá se zde podniknout i výlet do „nekonečné“ pouště, zdolat horské masivy a kochat se krásou gejzírů. Uvidíte panenskou přírodu a setkáte se s místními. Na první pohled jsou trochu rezervovaní, ale turisty mají rádi a stačí jen chvilka, aby vám ukázali přátelskou a pohostinnou povahu.

Omán

Co musíte před odjezdem udělat?

Do země je nejlepší jet v období naší zimy a užít si zde tropické teploty. Pro vstup do země potřebuje vyřídit vízum, je to možné i na letišti. V zemi se platí ománský riálem, je vhodné si ještě v ČR vyměnit dolary, i těmi se dá na vybraných místem platit. Mějte na paměti, že se jedná o arabskou zemi, ženy by zde měly chodit zahalené a respektovat místní kulturu. Protože dokáže být Omán i divoký, je lepší se spolehnout na služby cestovní kanceláře a s její pomocí si naplánovat dovolenou snů. Dovolená Omán „šitá na míru“ je u specializací CK Monoi.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *