Chorvatsko je nejlepším důkazem toho, že absolutní romantika se dá zažít u moře i na levné dovolené. Některá chorvatská města a místa přímo vytvářejí atmosféru jako vystřiženou z románu. Pak už stačí jen pohodlím soukromého apartmánu dotáhnout dovolenou k dokonalosti a ideální pobyt u moře je na světě. Kde je v Chorvatsku nejkrásněji, Vám rádi prozradíme.

Pohádkově vyladěná Istrie

Téměř celému území Chorvatska atmosféricky výborně nahrává historický ráz. V případě Istrie jsme se přenesli do útulných městeček se zapadlými uličkami, úhlednými domky, dlážděným náměstím, vynikající kuchyní a sladkou medovinou a mořem na dohled. No, řekněte, komu by se nechtělo se tam alespoň na chvíli zastavit v čase.

Chorvatská pláž

Korčula voní borovicemi a olivovým olejem

Čisté pláže, bohatý program a pohodová atmosféra. Procházka borovicovými lesy a kvalitní olivový olej se Vám vryje do paměti. Vydat se můžete po stopách historie nebo si dovolenou u moře zpříjemnit jachtingem, surfováním či potápěním obdivovat můžete tak zdejší lidové tance a hry.

Botanické zahrady Opatija – květinám neodolá žádná žena

Toto místo vás naladí květinovou vůní. Nádherné zahrady plné růží a ostatních květin. Rozsáhlé promenády. Soukromé apartmány v Chorvatsku Vám cenu ubytování příjemně sníží, aniž byste museli dělat kompromisy na úkor pohodlí.

Chorvatsko

Pelješac – kvalitní víno na dovolené nesmí chybět

K romantice neodmyslitelně patří skvělá večeře a nesmí chybět také kvalitní vínko. Byl by hřích nenavštívit v Chorvatsku vinohrady, kterými je poloostrov Pelješac známý. Návštěva vinohradů ve městech Dingač a Postup samozřejmě zahrnuje ochutnávku vína v jejich sklepích. Pelješac Vám také ukáže původní továrny na výrobu soli. Mimo to si užijete i krásnou přírodu moře i pláže s možností sportovního vyžití.

Chorvatsko umí nabídnout i romantiku v nevšedním pojetí.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *