Rozvíjet jazyky, nasbírat hromadu zkušeností a navázat nová přátelství. Tak nějak si většina Čechů, cestujících do zahraničí za prací, představuje tuto změnu. Jsou to právě mladí lidé, kteří se snadno adaptují na nové prostředí. Nejrozšířenějším jazykem, který slouží ke komunikaci v cizích zemí, je samozřejmě angličtina.

Kam za konverzací v angličtině?

Jestliže vy nebo někdo z vašeho okolí chystáte cestu za brigádou či dokonce prací, a rádi byste procvičili svou znalost anglického jazyka, rozhodně volte mezi zeměmi, kde se anglicky snadno a rychle domluvíte. Můžete zkusit Evropskou unii či odcestovat dál do světa. Ať už jste začátečník či pokročilý, ocitnout se kvůli práci v cizí zemi chce odvahu a nakonec rozhodně nebudete litovat. I začátečník se totiž angličtinu rychle naučí, pokud je nucen přijít s ní do styku každý den.

Země, kde je angličtina oficiálním jazykem

Antigua and Barbuda, Australia, Bahamas, Barbados, Beliza, Botswana, Brunei, Cameroon, Canada, Dominica, Ethiopia, Fiji, Gambia, Ghana, Grenada, Guyana, India, Ireland, Israel, Jamaica, Kenya, Kiribati, Lesotho, Liberia, Malawi, Malta, Marshall Islands, Mauritius, Micronesia, Namibia, Nauru, New Zealand, Nigeria, Pakistan, Palau, Panama, Papua New Guinea, Philippines, Rwanda, Saint Kitts and Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent and the Grenadines, Samoa, Seychelles, Sierra Leone, Singapore, Solomon Islands, South Africa, Swaziland, Tanzania, Tonga, Trinidad and Tobago, Tuvalu, Uganda, United Kingdom, United States, Vanuatu, Zambia, Zimbabwe.

Usnadněte si papírování

Ještě před odjezdem je dobré být připraven – jak se říká, kdo je připraven, není překvapen. Nezapomínejte, že váš CV a jiné dokumenty musí působit profesionálně a být jak jinak než v anglickém jazyce. Protože si většina z nás nemusí být jistá v odborných termínech, které k životopisu patří, lze využít překlady angličtiny, které nám jednu starost před vycestováním pohodlně vyřeší. Překlad do angličtiny totiž nemusí být jen text nebo konverzace, ale přeložit si můžete nechat právě neoblíbené úřední dokumenty, se kterými si chcete být stoprocentně jisti, že jsou vypsány bez zbytečných chyb či nesmyslů.

Zahraničí

Recenze

Posledním důležitým bodem je samozřejmě práce. Doporučujeme si zaměstnavatele předem prověřit, abyste například nenaletěli podvodníkům. Když splníte všechny tyto body, budete mít v zahraničí větší jistotu. Nakonec bude jen na vás, zda se vrátíte za pár měsíců nebo dokonce let.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *