Většina historických památek na našem území je ještě v tomto jarním období uzavřena a výlety do přírody ještě v proměnlivém jarním počasí také nelze příliš naplánovat. V naší republice je ale spousta krásných měst, které stoj za to navštívit i v březnu. Jestli plánujete výlet do některého z českých měst, můžete se vydat na západ, konkrétně do Plzně. Zde je toho i v březnu k vidění opravdu hodně. Co si v Plzni rozhodně nenechat v březnu ujít?

Prohlídka pivovaru je základ

Každé české velkoměsto má svou dominantu. Stejně tak, jako v Praze nemůžete vynechat pohled na orloj, v Brně se podívat na Špilberk, tak v Plzni je dominantou pivovar. Návštěva největšího českého pivovaru láká většinu milovníků piva. Prohlídky v pivovaru je možné předem objednat a každý návštěvník detailně pozná, jak se vaří jedno z nejoblíbenějších českých piv.

Plzeň na kole

Plzeň na kolePokud budete mít to štěstí na počasí, můžete si užít krásy Plzně a okolí také na kole. Tato západočeská metropole je v posledních letech cyklistické turistice velmi nakloněná. Je možné najít a naplánovat spoustu tras, které vedou po památkách. Ideálním okruhem je náměstí Republiky, ZOO, Štruncovy sady, soutok Mže a Radbůzy, Kalikovský mlýn, most milénia a zpět na náměstí republiky. Tato trasa měří 13km a je vhodná i pro rekreační cyklisty. V Plzni a okolí stále vzniká mnoho cyklostezek. Pokud se budete mezi památkami dopravovat na kole, prohlídka města bude mnohem rychlejší. Doporučujeme také zažít v Plzni noční život. Najděte si hotel Plzeň na přespání a vydejte se poznat plzeňský noční život.

Festival Světla 18-19.3

Pokud chcete v Plzni vidět unikátní světelné instalace po celém městě, rozhodně navštivte město o víkendu 18-19.3. To v Plzni zrovna probíhá festival Světla, kdy je po celém městě umístěno mnoho unikátních světelných instalací a ožívá videomappingem. Projděte si ta nejkrásnější místa unikátně nasvětlená. Poznávat Plzeň v noci za efektivního nasvícení dá výletu zcela jiný rozměr. Po prohlídce města jít zpět na Hotel Pilsen a ráno domů.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *