Na každou cestu do zahraničí byste se měli i vy řádně pojistit. Jen a pouze dobrá cestovní pojistka je zárukou, že v případě nutnosti se vám dostane komplexní zdravotní péče a nebudete za to muset platit statisícové či milionové částky. Kvalitní pojistky navíc mají i další doplňky, které oceníte při klasické dovolené i v případě, když vyrazíte na vlastní pěst do dalekých zemí. Máme pro vás jednoduchý návod, jak poznat, že si kupujete kvalitní cestovní pojištění!

Cena pojistky vs. limity

V první řadě se musíte podívat na pojistné limity. Čím vyšší jsou, tím lépe pro vás. Optimální výše limitů pro cestování po Evropě i mimo ni je 5 000 000 Kč. Pojištění na cesty do zahraničí s těmito limity je zárukou, že nebudete muset za drahou zdravotní péči doplácet ze svého.

Cestování

Podmínky pojistné smlouvy

V dalším kroku se zaměřte na podmínky. Věnujte jim několik minut času a přečtěte si, na jaké situace se pojištění vztahuje. Pozornost věnujte také oddílu, kde jsou definovány výluky z pojištění. Pojišťovna vás například nebude krýt v případě, když během pojistné události budete pod vlivem alkoholu nebo drog. Nikdy se například nesnažte pojišťovně zatajit, jak k události došlo. Mohl by to být počátek vašich velkých problémů. Jak se správně zachovat, když budete potřebovat pomoc? Odpověď najdete mezi odpověďmi na dotazy k cestovnímu pojištění.

Rizika

Každá pojišťovna si vede seznam rizikových sportů I ten vás musí zajímat. Pokud se ten váš sport na seznamu nachází, sjednejte si pro něj řádné připojištění. Připojištění je například potřeba i pro pobyt ve vyšší nadmořské výšce apod.

Vodní skútr

Připojištění

Rozhodně nesmíte podcenit připojištění. V případě delších cest letadlem se doporučuje pojištění zavazadel, které vás chrání při jejich zničení, zpoždění i ztrátě. Dalším vhodným doplňkem je pojištění odpovědnosti (více o něm zde). Hodí se také úrazová pojistka. Za tyto doplňky se platí jen několik korun na den. Nevěříte? Podívejte se na toto srovnání tarifů cestovního pojištění.

Pokud se budete držet těchto zásad, neuděláte při výběru cestovní pojistky chybu.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *