Pokud přemýšlíte o tom, kam se letos vydáte na pořádnou lyžovačku, zamyslete se nad méně známou destinací v Kranjske Goře ve Slovinsku. Místa, jako jsou rakouské Alpy či sjezdovky v Itálii a ve Švýcarsku už vás po letech mohou začít nudit, a tak může nastat ten správný čas na změnu. Lyžování ve Slovinsku vás uchvátí nejen svými lyžařskými svahy a příznivými cenami skipasů, ale také skvělou domácí kuchyní. Navíc si děti do 6 let zalyžují zadarmo!

Na lyžování v Kranjske Goře jen tak nezapomenete

Ač se to nezdá, tak má lyžování Kranjska Gora ve Slovinsku dlouhou tradici. První zmínka byla zaznamenána na náhorní plošině Bloke, zapsal ji tam známý historik Valvasor. A určitě jste také slyšeli o soutěži organizace FIS v Kranjske Goře, v pohoří Pohorje a Rogle. Pokud vám ani to nic neříká, vězte, že tuto zemi velice rádi poznáte. Sjezd na lyžích se zde řadí mezi neoblíbenější druh sportu, jsou tu perfektní podmínky pro lyžování a dobře udržované sjezdovky. Atraktivní ceny za ubytování a skipasy se příliš neliší od těch našich, budete se cítit jako doma.

Kranjska Gora

Zájezdy pro milovníky zimních sportů

Nabídka lyžařských zájezdů do Slovinska je vskutku zajímavá, Kranjska Gora lyžování poskytuje to nejlepší i pro ty nejnáročnější lyžaře. Kranjska Gora je skutečně živou horskou vesničkou, nacházející se v údolí mezi pohořím Karavanke a Julskými Alpami. Najdete zde obchody, restaurace, noční kluby, banku i poštu. Vychutnat si můžete krásu nočního lyžování či romantické procházky po pobřeží a zasloužený odpočinek si užít v bazénovém komplexu se saunou. Jste-li akčnější typ člověka, rozhodně vás zaujme přírodní bruslařská dráha na jezeře Jasna nebo lyžařská a snowboardingová škola. Čeká vás spoustu zážitků a dobrodružství, je jen na vás jestli zvolíte aktivní dovolenou, anebo dáte přednost klidnějšímu objevování zdejší kultury a přírodních památek.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *