Máte v plánu, že si vyrazíte zalyžovat do rakouských Alp? Potom byste měli vědět, které ledovce v Rakousku jsou ty nejoblíbenější a nejvyšší a v jejichž okolí budete moci jako lyžaři využít ty nejlepší služby.

Nejznámějším rakouským ledovcem je Kitzsteinhorn, který leží v Kitzbühelských Alpách.

Nejznámější ledovec: Kitzsteinhorn

Nejznámějším rakouských ledovcem, který nejčastěji vyhledávají právě čeští lyžaři, je Kitzsteinhorn (3203 m. n. m.) nacházející se v Kitzbühelských Alpách. Na úpatí tohoto ledovce leží městečko Kaprun, které svým návštěvníkům nabízí nejrůznější rekreační a sportovní aktivity.

Celoroční provoz

Zalyžovat si na Kitzsteinhornu můžete prakticky po celý rok. Lyžařská sezona zde totiž nikdy nekončí. A v jaké výšce se nacházejí místní sjezdovky? V neuvěřitelných 3030 metrech nad mořem.

Největší ledová jeskyně na světě

Cestou do městečka Kaprun můžete navštívit i nejdelší ledovou jeskyni na světě Eisriesenwelt.  Stejně jako Kaprun se i tato unikátní ledová jeskyně dlouhá 42 kilometrů nachází ve spolkové zemi Salcbursko.

Hora Hochkogel

Ledová jeskyně Eisriesenwelt leží uvnitř hory Hochkogel (2281 m. n. m.). Vchod do jeskyně, která byla veřejnosti zpřístupněna v roce 1920, se přitom nachází v nadmořské výšce 1641 metrů.

Nejbližší ledovec: Hintertux

Pro lyžaře z České republiky je nejbližším ledovcem k zalyžování si tyrolský ledovec Hintertux. Mohou si zde zalyžovat až na šedesáti kilometrech tratí všech obtížností. Jaké ledovce vhodné pro lyžování se Tyrolsku ještě nacházejí? Stubai, Pitztal, Kaunertal nebo Tiefenbach a Rettenbach, které leží ve vyhlášeném středisku Sölden.

Pro plánování výletů či dovolené je třeba nějaká inspirace, hodí se katalogy cestovek nebo můžete využít internetové stránky ZDE"

Největší ledovec: Stubai

Za největší rakouský ledovec je označován ledovec Stubai, který se tyčí jižně od Innsbrucku ve Stubaiském údolí. Na tomto ledovci se nachází 150 kilometrů sjezdovek, je zde ovšem i 70 kilometrů sáňkařských drah nebo 100 kilometrů běžkařských tras.

Lyžařské středisko Sölden

Lyžařské středisko Sölden se se svými dvaceti kilometry čtverečnými ledovcových sjezdovek označuje titulem největší ledovcová plocha v Evropě. V rámci tohoto střediska ležícího v Ötztalském údolí si můžete zalyžovat celkem na dvou ledovcích, a to Rettenbachu a Tiefenbachu.

Ledový muž Ötzi

Lyžařské střediko Sölden leží v Ötztalských Alpách, kde v roce 1991 němečtí turisté na jednom z ledovců náhodou objevili mumifikovanou mrtvolu muže starou 5300 let. Tento muž, který žil v době měděné, následně dostal jméno Ötzi.

Ledovec Pitztal

Lyžaři si oblíbili i oblast rakouského ledovce Pitztal. Na tento ledovec mimo jiné vede lanovka Pitz Panoramabahn, díky níž se můžete pokochat unikátním výhledem na nejvyšší horu Tyrolska Wildspitze (3772 m. n. m.).

Několik lyžařských center

V údolí ledovce Pitztal můžete využít až 130 kilometrů sjezdovek, a to v oblastech Pitztaler Gletscher, Rifflsee, Hochzeiger a Imst.

Mölltalský ledovec v Korutanech

V rakouské spolkové zemi Korutany se nachází pouze jedna ledovcová lyžařská oblast. A to v okolí ledovce Mölltal. Tento ledovec, jenž se nachází poblíž nejvyšší hory Rakouska Grossglockner, byl pro lyžaře zpřístupněn až v roce 1983. Lze jej tak označit za nejmladší zpřístupněný rakouský ledovec.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *