Na většině území u nás není zima právě nakloněna lyžařům. Jak se říká, když nepřijde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře, pokud vám české hory nestačí, vydejte se na sjezdovky do zahraničí. Než si někam naplánujete lyžařskou dovolenou, určitě si zjistěte, jaká je kde sněhová nadílka, kde napadlo dost a kde jsou kvalitní podmínky pro sjezdové lyžování. Vedle toho je ale také důležité, jaké kde panují ceny skipasů a také ubytování. Někteří sice nemusí hlídat každou korunu, ale proč za to samé platit víc než musíte? Podívejme se tedy na srovnání cen skipasů oblíbených lyžařských oblastí.

Kde se skipasy prodraží

Absolutně nejdráž vás vyjde lyžování ve Švýcarsku, zde ceny jednodenních skipasů pro dospělé neklesají pod 52 €, ovšem mohou se vyšplhat až na skoro dvojnásobek. Zatímco Engelberg v centrálním Švýcarsku nabízí skipas za 62 €, Jungfrau je už o deset Euro dražší. Ve Svatém Mořici si zalyžujete za 75 €, ale rozhodně nejdražší je Matterhorn ski paradise, kde vás bude jednodenní skipas stát celých 92 €. Za děti většinou zaplatíte zhruba polovinu a samozřejmě všude se vyplatí koupit šestidenní skipas, plánujete-li se zde zdržet.

Lyžování

V pořadí druhou nejdražší zemí pro lyžaře je Itálie, ovšem oproti Švýcarsku je to láce, v nejdražších oblastech, jako je Sella Ronda nebo Dolomiti Superski vás jednodenní skipas vyjde na 54 €, ovšem kvalitní lyžařský zážitek získáte už i za 35 €. Cenově srovnatelně vychází potom lyžování v Rakousku a ve Francii, kde se jednodenní skipas dá sehnat i pod 30 €. Středisko Chamrousse je obzvlášť výhodné pro rodiny z dětmi. Jedete-li lyžovat s celou rodinou, věnujte pozornost zejména střediskům v Rakousku, které nabízí velmi výhodné ceny dětských skipasů, je to zejména Gaissau Hintersee, Dachstein West nebo Loser. Všude platí, že mnohem více se vám vyplatí zaplatit rovnou šestidenní skipas a užít si pořádnou lyžařskou dovolenou.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *