Turistická destinace budoucnosti, do které už dnes míří stále více turistů – to je africký Kamerun se zajímavými zvyky domorodých obyvatel i nevšedními přírodními krásami.

Kamerun leží na západě Afriky. Státním zřízením jde o republiku v čele s prezidentem. Kamerun sousedí se státy, Čad, Nigérie, Středoafrická republika, Gabon, Republika Kongo a Rovníková Guinea. Hlavním městem je Yaoundé, platí se zde CFA frankem. Náboženský poměr v zemi je velice zajímavý. 40% obyvatel se hlásí k původním domorodým náboženstvím, 40% vyznává katolickou víru a zbylých 20% jsou muslimové. Obyvatel zde žije přibližně 16 milionů, což Kamerun řadí co do velikosti populace na 59. místo na světě. Domluvíte se zde anglicky nebo francouzsky.

Historie a geografie

Kamerun - vzrostlý baobab

Moderní historie Kamerunu se začala psát v druhé polovině 19. století. V letech 1884 – 1919 byl Kamerun a blízká území součástí stejnojmenné německé kolonie. Osamostatnění trvalo dlouho. A v roce 160 získal Kamerun nezávislost na mandátu OSN spravovaném Francií. Na první částečně demokratický režim si pak země musela počkat až do roku 1985. Mezi hlavní politické problémy dnes patří rozbroje mezi severní a jižní částí obyvatelstva a vytyčování jasně rozdělených geoetnických hranic.

Pro plánování výletů či dovolené je třeba nějaká inspirace, hodí se katalogy cestovek nebo můžete využít internetové stránky ZDE"

Povrch Kamerunu je převážně zvlněný s výraznou plošinou ležící v jeho prostřední části. Podnebí se zde liší podle nadmořské výšky – od přímořského tropického a až po chladné horské. Nejvyšším bodem je hora Fako (4 095 metrů nad mořem). Z přírodních nebezpečí jsou nechvalně známá jezera s dusivými plyny Nyos a Monoun. Po celé zemi je také rozeseta hustá síť termálních pramenů, které teprve čekají na své rozsáhlejší turistické využití.

Kamerun – turistické cíle

Hlavní město Yaoundé

Metropole Kamerunu rozhodně zaujme každého turistu, který do této oblasti zavítá. Za návštěvu určitě stojí muslimská čtvrť Briquetterie, benediktinské opatství s oblíbenými ručně vyráběný suvenýry nebo hora Monte Febe, ze které je krásný výhled do okolní krajiny.

Divoké kmeny Pygmejů

Pygmejové byli první cestovateli považováni za nedorostlé domorodé děti. Při návštěvě Kamerunu se ale můžete přesvědčit, že to skutečně není pravda. Jde o velmi milé domorodce, kteří vám nabídnou ubytování ve svých chýších. Rádi vás také seznámí se svým unikátním způsobem života, který se od jejich příchodu do Kamerunu změnil jen pramálo. Můžete s nimi vylézt do vrcholků stromů za lahodným ovocem nebo vybírat med z hnízda lesních včel.

Muslimský sever – Ngaoundere

Hlavní město muslimské oblasti Kamerunu Ngaoundere láká turisty především na pestrobarevné trhy, které se tu konají několikrát do měsíce. K vidění je tu také původní a stále funkční katolická misie. V blízkosti Ngaoundere se nachází také malá území označované jako Království IDOOL. Jeho obyvatelé si dodnes zachovali mnoho barvitých domorodých tradic a za menší obolus vám je rádi předvedou.

Další články z rubriky

Štítky:

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *