Vyrazte na pořádné horské vrcholy do francouzských Alp. Dobré podmínky na lyžování zde panují přibližně od prosince do dubna. Výhodou je i širší nabídka destinací a lyžařských středisek s dostatečnými ubytovacími kapacitami. V článku najdete tipy na některé z nich.

Lyžování až ve výšce 3568 metrů nad mořem

Lyžování ve Francii je známé svou pestrostí a přítomností opravdu velkých vrcholů. To potvrzuje středisko Les 2 Alpes, kde na lyžaře čeká 225 kilometrů sjezdovek, přičemž mohou své schopnosti ukázat až ve výšce neuvěřitelných 3568 metrů nad mořem. Jízda v těchto podmínkách přináší další dávku adrenalinu. Další výhodou střediska je jeho pestrost, kdy vyžití najdou i milovníci freeridu a snowboardingu.

Nejvýše položené lyžařské středisko v Evropě

Přesně takové je Val Thorens, kde jsou ubytovací komplexy postaveny až do 2300 metrů nad mořem. Je to dáno díky poměrně stabilním podmínkám. Sjezdovky jsou k dispozici ve všech obtížnostech a dohromady tvoří 150 kilometrů. Pro velké sportovní nadšence nechybí ani budova, kde můžete využít horolezeckou stěnu, zahrát si stolní tenis, fotbal, volejbal a další. Lyžování Francie je náročné, takže přijde vhod si odpočinou v aquacentru s vířivkou, saunou a soláriem.

Lyžování ve Francii

Les Menuires

Kromě 160 kilometrů sjezdovek nabízí středisko Les Menuires ideální podmínky pro milovníky běžkového lyžování. Neopakovatelnou atmosféru zažijete při nočním lyžování. Oblast je členěna na Tři údolí, což se projevuje i v různých volbách typů skipasů.

Zábava v Tignes

Dalším tipem pro zimní návštěvu je Tignes, kde se díky ledovci drží sníh klidně i celý rok. Rozmanité sjezdovky jsou doplněny o zajímavý snowpark. Nechybí ani možnosti relaxace, kvalitního ubytování a místní výborné kuchyně. Středisko se skládá z pěti částí, kdy v každé z nich najdete něco lehce jiného a můžete se pustit do dobrodružství v podobě vyzkoušení všech dostupných sjezdových tratí.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *