Itálie je země 3 tváří. Nabízí prostor pro relaxaci u moře a zážitek v podobě klasické „pohodové a válecí“ dovolené, zdobí ji alpské horské masivy, do kterých každoročně míří tisíce turistů za sportem a nádhernými panoramaty, do třetice je to země s úchvatnými starobylými památkami, které patří na seznam „must see“ každého cestovatele. V jaké podobě se Itálie nejvíce bude líbit vám? Inspirujte se!

Klasická dovolená ve vyzkoušených lokalitách

Češi si italské pláže oblíbili pro jejich čistotu, pozvolný vstup do moře, nízké ceny i pro poměrně krátkou dojezdovou vzdálenost z ČR. Nejpopulárnější je už řadu let středisko Bibione (vzdálenost od Prahy je 711 km) hlavně pro jeho cenu. Vždyť ubytování v apartmánu na 8 dní vyjde i na méně než 1 000 Kč! Nabídku aktuálně najdete na portálu NewTravel.cz, který funguje jako vyhledávač pro zájezdy do Itálie i do jiných zemí. Oblíbené je také středisko Caorle. Itálie uspokojí i ty, kdo touží po exotice. Jako v tropickém ráji si budete připadat, když zamíříte na Sardinii nebo Sicílii.

Dovolená u moře v Itálii

Za poznáním

Máte málo času a chcete vidět co nejvíce? Vaší cílovou destinací se musí stát Řím, okouzlí vás Sixtinská kaple, Koloseum, Fontána di Trevi, Forum Romanum a mnoho dalších. Mezi další nádherná města plná historických skvostů patří Verona, Pisa či Milán. Pokud vyrazíte na poznávací dovolenou, doporučujeme jet s cestovní kanceláří, která perfektně naplánuje přejezdy mezi jednotlivými městy.

Kam do výšin?

Italské Alpy vám na chvilku vyrazí dech. Horské masivy v kombinaci se zelenými údolími, vodopády, jezery a celkově panenská příroda si vás získají. Alpy jsou protkány stezkami pro začínající i náročné turisty. Najdete zde i mnoho ferrat, můžete vyzkoušet i adrenalinové sporty, jako jsou windsurfing, kitesurfing či potápění v jezeře. Asi nejkrásnější je oblast Dolomit v okolí nejvyššího vrcholu Marmolada.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *