Druhé největší město Německa Hamburk patří mezi turisticky velmi nedoceněná místa. Nejde jen o světoznámý přístav ale také o příjemné místo k životu plné zeleně a romantických zákoutí. A nechybí ani zajímavé turistické památky.

 Hamburk (německy Hamburk ale také Hamborg) je hned po hlavním městě Berlíně druhým největším městem Německa. Leží na severu země při horním toku Labe na ploše 755 km2 a v současné době ho nazývá svým domovem přibližně 1,7 milionu obyvatel.

Často bývá nazýván také „Tor zur Welt,“ což v překladu znamená Brána do světa – to pro jeho význam v námořní dopravě a obchodu. Ve středověku patřil Hamburk do kupecké spolku hanza a dodnes se jako jedno z devíti německých měst může honosit přídomkem hanzovní.

Hamburk

Hamburk má své unikum i v rámci celé Evropy. Je městem s největším počtem mostů. Přes řeku se jich klene rovných 2 428 a jsou oblíbeným terčem fotografů, kteří pro pěknou fotografii neváhají vylézt i značně vysoko. V centru města se nachází dokonce i jezero (ve čtvrti Altstad), na kterém lze v létě provozovat jachtaření a jiné vodní sporty.

Pro plánování výletů či dovolené je třeba nějaká inspirace, hodí se katalogy cestovek nebo můžete využít internetové stránky ZDE"

Znáte Český Hamburk?

Věděli jste, že Česká republika má pronajatou část hamburského přístavu? Jmenuje se Moldauhafen (Vltavský přístav) a díky tzv. Versailleské smlouvě si výhod tohoto právního aktu mohou čeští obchodníci užívat až do roku 2028. Severní strana přístavu nese název Prager Ufer (Pražský břeh), jižní pak Melniker Ufer (Mělnický břeh).

Hamburk – turistické cíle

Město cyklistiky

Hamburk je ráje všech milovníků cyklistiky, lidé tu jezdí na kole do práce, na nákupy i za zábavou. Je doslova protkaný udržovanými cyklostezkami a kolo je možné za malý a leckdy i nulový poplatek půjčit na každém rohu. Cyklistická kultura je tu nesmlouvavá a chodec pohybující se v prostoru vyhrazeném pro cyklisty je nemilosrdně vyzvoněn nebo hůř pokutován všudypřítomnými policisty. Pokud ale milujete cyklistiku, je Hamburk místem přesně pro vás.

Hamburský Michael

Barokní kostel charakteristického tvaru je jednou z dominant Hamburku. Proslavila ho především 132 metrů vysoká kostelní věž, nádherné interiéry a varhanní koncerty (místy varhany mají prý překrásný zvuk). Věž hamburského Michaela je přístupná všem návštěvníkům až do výše 82 metrů. Po překonání 500 schodů vás čeká nádherný výhled na celé město.

Hamburská radnice

Další známou stavbou města je Hamburská radnice. Je postavená v půvabném novorenesančním stylu a pyšní se také přístupnou 100 metrů vysokou věží.

Nezapomenutelné rybí trhy

Pokud máte rádi ryby, určitě nemůžete vynechat nedělní rybí trh tzv. Fishmarkt. Musíte si ale přivstat, v hlavní sezóně se jeho brány otevírají od 5.00 hodin ráno do 9.30. Autentickou atmosféru přináší kromě lákavých rybích pochoutek i živá hudba a proslulá snídaně Fischbrötchen, což je vynikající pečený nebo smažený kousek ryby v čerstvě upečené housce.

Další články z rubriky

Štítky: ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *