Bez znalosti angličtiny můžete vyrazit tak maximálně na Slovensko. Nic proti našim sousedům, mají krásnou zemi, ovšem ve světě je toho mnohem více k vidění. Když nebudete umět jazyk, je cesta de facto nemožná, tedy pokud se nechcete válet jen v hotelu a u pláže. Když se chce, jde všechno a i člověk angličtinou dosud nepolíbený se naučí rychle mluvit. Jak na to?

Vhodný kurz a vaše píle

Ať si reklamní slogany říkají co chtějí, anglicky se doma sami nenaučíte ani náhodou. A platí to pro úplné začátečníky i pro ty, kdo už se v minulosti cizí jazyk učili a nyní potřebují osvěžit slovní zásobu a gramatiku. Naopak vůbec nejlepší způsob učení je navštěvovat kurzy angličtiny, a to především ty, které vede rodilý mluvčí či opravdu zkušený lektor, který má zkušenosti ze zahraničí. Právě od nich totiž lehce pochytíte správnou výslovnost a naučíte se rozumět i různým akcentům, což je vždy výhoda. Aby vše mělo efekt, musíte se zaměřit na kvalitu kurzu. Platí, že čím méně je studentů v jedné skupině, tím lépe, protože má lektor dostatek prostoru se každému věnovat individuálně. Počet studentů by se měl pohybovat do 15 osob. Dopředu si také zjistěte reference lektora. Hodně vám také napoví, jaké učebnice ve škole využívají, měli by to být co nejnovější verze.

Výuka angličtiny

Jak správně vybrat kurz?

Výuka angličtiny se vždy liší podle levelu, na kterém jste. Nikdy se nesmí stát, že přeceníte své znalosti a přihlásíte se do kurzu s vyšší obtížností. Je určitě lepší, když si necháte poradit od školy, kterou chcete navštěvovat. Budete například dělat rozřazovací testy a podle nich vám doporučí vhodný kurz.

Bude stačit jen jeden?

Znalost angličtiny je dnes vyžadována téměř na všech pracovních pozicích. Pokud míříte výše, je nutné znát minimálně jeden další světový jazyk. A nemusí to být zrovna němčina nebo francouzština, kterými mluví skoro každý. Vyberte si například kurzy italštiny nebo španělštiny.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *