Cestujete často a rádi? Nebo jezdíte alespoň jednou ročně na tradiční rodinnou dovolenou do zahraničí? Ať už jste vášnivým cestovatelem nebo jen jezdíte za hranice nakupovat, rozhodně byste neměli zapomínat na nezbytné cestovní pojištění. Jaké jsou důvody pro uzavření cestovního pojištění? Je jich hned několik a vy si je můžete přečíst v tomto článku.

1. Onemocnění

Víte, že i na dovolené či při cestách můžete rychle onemocnět? V zahraničí však nemusí všechny výdaje zaplatit vaše běžná zdravotní pojišťovna platná třeba v EU. Pokud byste onemocněli nachlazením nebo střevní virózou, museli byste platit léky i návštěvu lékaře. Jestliže máte cestovní pojištění, můžete zavolat asistenční službě, kde vám poradí, jak postupovat, abyste své náklady získali zpět.

2. Úrazy

Není to příjemné, ale stává se to. Řeč je o úrazech, které mohou potkat každého, ty nejmenší i nejstarší členy rodiny. Právě při úrazech může být léčba v zahraničí nákladná. Vyhněte se zbytečným výdajům. Stačí se pojistit. Pokud plánujete netradiční adrenalinové sporty, připojistěte se speciálně pro tento typ sportu.

3. Storno cesty

Velmi špatná zkušenost pro ty, kteří se nepojistí. Pojistěte se i pro ty nejhorší případy, jako je zrušení zájezdu, zpoždění letu či ztráta zavazadel. Budete mít klid a méně starostí. Když na dovolenou, tak zodpovědně.

Dovolená

4. Odpovědnost

Co se stane, když vaše dítko omylem rozbije dveře v hotelu nebo když na lyžích někoho zraníte? Pokud nejste pojištěni, pak se nejspíš nedoplatíte. Abyste tomu předešli, s cestovním pojištěním budete kryti i pro odpovědnost.

5. Úmrtí

Není to nic, co bychom komukoliv přáli. Pravda však je taková, že stát se může cokoliv. Pojištění pro případ úmrtí v zahraničí zahrnuje převoz těla. Důvodů pro pojištění při cestách není málo a my věříme, že budete cestovat bezpečně a vždy se šťastně a zdrávi vrátíte.

Další články z rubriky

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *